На сайті проводяться роботи по адаптації під нову базу даних ФФУ тому можливі перебої в роботі та нестабільна робота частини модулів

19.04.2015 Волейбол

GRANDE FINALE НА СНЯТИНЩИНІ

Версія для друку
Початок квітня подарував любителям волейболу масу задоволення, позитивних емоції та безкомпромісної боротьби та жаги до перемоги.

Все це відбулось в Снятині, де на майданчику місцевої ДЮСШ відбулись матчі І фінального туру ЧО 2014-2015 серед чоловічих команд вищої ліги.

Такого ажіотажу та кількості глядачів Снятинщина давно не бачила, та й мабуть взагалі не бачила. Кожен з тих, хто відвідав матчі І фінального туру не пошкодував, що прийшов і побачив по справжньому чоловічий волейбол. А побачити, повірте було що.

Стартували матчем між лідером І етапу і за сумісництвом господарем майданчика ВК «Залуччя» та командою, яка представляє Коломийський район ФОСК «Прикарпаття». Нагадаємо, що остання здобула своє право брати участь у «фінальній четвірці» в матчах плей-офф здолавши ВК «Підгір’я» за сумою двох ігор. Гості з перших же розіграшів дали зрозуміти, що хлопчиками для биття вони не збираються бути, і підтримуванні невеличкою групою підтримки дали справжній бій господарям. Доля ж першого сету вирішилась в кінцівці в грі на «більше-менше», де найбільше пощастило минулорічним чемпіонам 25:23. Другий сет, точніше його початок, розпочався більш вдаліше для господарів 8:4, але гості завдяки атакам лідера команди Максима Протаса зуміли вирівняти становище 9:9, а згодом вийти вперед 14:10. До такого розвороту гравці «Залуччя» не були готові тому і програли цей сет 16:25. Рахунок став рівним 1:1 і в повітрі запахло сенсацією!!!

Отримавши на горіхи господарі зрозуміли, що програвати, тай ще й вдома, це м’яко кажучи «не пристойно». Тому відразу пішли в наступ, і добились необхідного результату. Хоча старт третього сету проходив практично на рівних 5:4, 11:10. Піти у відрив «залуччани» зуміли в другій половині 16:11 і довели свою перевагу вже в кінці 25:16. Вирішальним став четвертий сет матчу в якому все вирішилось в кінцівці, де більш фартовішими знову були господарі 25:22.

Отже, перемога з рахунком 3-1 дозволила господарям покласти 3 залікові пункти в скарбничку перемог.DSC 0813

Другою парою, яка вийшла на майданчик стала пара СК «Прибилів» с. Прибилів та «Володар» м. Галич. Прибилівські волейболісти підходили до цього матчу в статусі фаворита, але по ходу гри цей статус танув прямо на очах. Підтвердженням цього стало перших два сети цього протистояння, в якому галицькі волейболісти здолали своїх візаві. В першому сеті рівна гра проходила до рахунку 12:12, надалі ж вдалі атаки Олега Гавалешка + помилки лідера прибилівцівДмитра Бойка дозволили галичанам спочатку піти у відрив 17:12, а потім взагалі виграти 25:19. Другий партія матчу розпочалась за сценарієм першої 4:4, 8:8, але зробивши кілька помилок в захисті прибилівці відпустили галичан вперед і змушені були брати першу перерву в сеті 10:11. Невеличкий перепочинок дозволив їм вирівняти гру 13:13, а далі і вийти вперед 17:15. Превага в два пункти тривала до рахунку 22:20, і тут настала черга брати перерву галицькій команді. І, як кажуть, це спрацювало. Спочатку галичани вирівняти рахунок в сеті 23:23, тим самим перевівши вирішення переможця на «тай-брейк», а далі взагалі добити суперника 26:24. І знову, як і в першій партій головну скрипку відіграв Олег Гавалешко.

Відступати було вже нікуди, і волейболісти з Тлумацького району пішли у контрнаступ. На старті лідирували вже з розривом у 6 м’ячів 9:3. Навіть перерва зроблена галичанами не додала їм впевненості у власних силах, що в підсумку призвело до 18:25. В четвертому сеті спостерігалась практично таж сама картина, що і в третьому 13:9, 16:11, ну і фінальний рахунок цієї партії 19:25. Результат цього цікавого матчу вирішився у п’ятому укороченому сеті. Трішки відпочивши «Володар» з перших розіграшів пішов вперед 4:0, а згодом і 7:2. Здавалось, що справу вже вирішено, але… Зібравши всю волю до перемоги в міцний кулак, прибилівці зуміли відіграти втрачене 9:10, а згодом і дотиснути суперника 15:10. Вагомий внесок в перемогу СК «Прибилів» принесла пара лідерів на чолі з Дмитром Бойком та пасуючим Ігорем Бобриком.

Важкою перемогою далось 2 залікових пункти одному з фаворитів нинішнього Чемпіонату, але найцікавіше, і мабуть найнеприємніше їх очікувало попереду.

Наче крижаною водою були облиті вболівальники та гравці СК «Прибилів» після зустрічі з волейболістами Коломийщини. Справжній розгром розпочався старт матчу для гравців з Тлумаччини вже після першого десятка першої партії 10:13, а далі по черзі кутові нападники коломиян просто робили свою справу 16:12, 22:16 і логічне завершення 25:18. Другий сет не став виключенням, і вже на старті програючи 0:4 граючий капітан Андрій Федорчук був змушений брати першу перерву, але як виявилось це зовсім не допомогло. І вже при рахунку 8:13 друга перерва від капітана Прибилова. Але в цей день фортуна була більш прихильніша до волейболістів Коломийщини 25:15. Найцікавішою стала третя партія матчу в якій все вирішилось на «тай-брейку» де перемогу святкували коломияни 25:23, тим самим здобувши перемогу 3-0 і залікові три бали.

Поразкою СК «Прибилів» ускладнив собі завдання потрапляння в число призерів цьогорічного Чемпіонату.

В заключному матчі першого ігрового дня фіналу господарі майданчика зустрічались з командою «Володар» м. Галич. Гра завершилась з рахунком 3-1 на користь минулорічних Чемпіонів. Найцікавішою стала перша партія матчу, в якій лишень на «тай-брейку» гостям вдалось схилити шальки терезів на свою користь 26:24. Надалі в грі повністю домінували волейболісти з берегів Черемоша 25:14, 25:17, 25:19.

В другий ігровий день вирішувалось, хто стане господарем другого фінального туру. На це претендували відразу три з чотирьох команд. А відкривали цей день матчем між ФОСК «Прикарпаття» Коломийський район та «Володар» м. Галич. В разі перемоги галичани мали усі шанси боротися за срібні медалі Чемпіонату, так само як і «прикарпатці». Але всі сумніви щодо переможця розвіялись одразу після завершення першого сету, який завершився на користь останніх 25:17. Другий сет також був за коломиянами 25:22, а в третьому глядачі побачили черговий «тай-брейк» 25:23. Загальний підсумок матчу 3-0 на користь ФОСК «Прикарпаття».

І на десерт глядачі побачили справжній спектакль у виконані СК «Прибилів» та ВК «Залуччя». Пам’ятаючи гіркоту поразки у Фіналі Кубка області 2014-2015 гравці із берегів Черемоша прагнули реваншуватися, тим більше вдома і в рідних стінах. Підтримувані вболівальниками, яких в цей день тай у всі два дні фіналу було не менше 500 чоловік на грі, волейболісти обох команд продемонстрували боротьбу за кожен м’яч і жагу до перемоги.

DSC 0826Стартували команди практично з рівного рахунку 3:3, але ближче до позначки 10 в лідери вийшли залуччани 10:6. Вдалими діями центрових нападників гості зуміли вирівняти становище 14:14 і надалі йти, як то кажуть нога в ногу 16:16, 22:22. Але міцніші нерви були у господарів майданчика і вони перемогли 25:23. В другому сеті вдалий спурт залуччан 2:0, 12:7 швидко невілювався після вдалих дій на блоці гостей, які раз за разом закривали кутових нападників господарів 19:19. І тут всю відповідальність і лідерські якості показав нападник ВК «Залуччя» Мірчев Володимир, який своїми діями в нападі та на подачі знову схилив шальки терезів на користь своєї команди 25:23. Третій сет став заключним в цій грі. Глядачі побачили своєрідні гойдалки в яких лідер змінювався раз за разом. Спочатку в лідерах були волейболісти Прибилова 6:4, надалі залуччани 12:9. І знову як і в попередній партії лідерські якості Володимира Мірчева проявились в необхідний момент + Дмитро Бойко зробив кілька невдалих атак, запустивши шкіряного поза межі майданчика, зробили свою справу на користь останніх 25:20.

Після фінального свистка зал несамовито вітав господарів, тим більше після першого фінального вони здобули максимум очків. А ось гості з Тлумаччини зазнали другого фіаско, тим самим перетворившись з фаворита практично в аутсайдера сьогоднішнього розіграшу.

Здобувши 100% результат минулорічні чемпіони значно збільшили свої успіхи на захист свого чемпіонського титулу. Досить несподівано і водночас приємно в боротьбу за вищі нагороди Чемпіонату вступили волейболісти ФОСК «Прикарпаття» Коломийський район, які до речі бути господарями ІІ заключного фінального туру. Третіми фінішували волейболісти СК «Прибилів» с. Прибилів, які мають в своєму доробку 2 залікових пункти, і на одне очко менше від них в своєму активі мають волейболісти з древнього міста Галич.

18-19 квітня в спортивному залі Коломийського політехнічного коледжу відбудуть матчі ІІ фінального туру ЧО 2014-2015 серед чоловічих команд вищої ліги. Матчі розпочнуться об 11.30 год.

Івано-Франківська обласна федерація волейболу запрошує всіх любителів, шанувальників і всіх небайдужих прийти і підтримати улюблені команди і отримати задоволення від улюбленої гри.