На сайті проводяться роботи по адаптації під нову базу даних ФФУ тому можливі перебої в роботі та нестабільна робота частини модулів

15.10.2015 Обласний футбол

Оскар - Карпати - 1:1 (пен.-3:2). Вирішальне слово за арбітром...

Версія для друку
​ФК "Оскар" сьогодні у вирішальному поєдинку кубка області здобув трофей. Основний та додатковий час не визначив переможця.

Все мала вирішити серія пенальті. Вона завершилася на ударі Максима Попадюка. За версією головного арбітра Тараса Семанюка м'яч не перетнув лінію воріт після удару Максима і "Оскар" переміг по пенальті - 3:2.

Оскар (Підгір'я) - Карпати (Коломия) - 1:1 (пен - 3:2)

Кубок області. Фінал. МЦС Рух

Голи: Цимбалістий 46 - Ковальчук 53

Вилучення: Шибко 109.

Взяв паузу в написанні цього звіту по фінальному поєдинку, щоб уважно переглянути відео з різних точок, так як знаходився на трибуні в момент пробиття пенальті і не міг говорити з 100% впевненістю. Тепер же скажу - гол був. Впевнений в цьому . Але про все попорядку.

У фінальному поєдинку зійшлися два гідних один одного суперники, команди, які в чемпіонаті є найрезультативнішими. Бзперечно, "Оскар" являвся фаворитом двобою. Все-таки, виконавці у колективу з Богородчанщини досвідченіші. Але на нас очікував кубковий матч, в якому майже завжди шанси на успіх є практично рівними.

Протягом всього поєдинку "Оскар" більше атакував. Ще з перших хвилин матчу номінальні господарі взяли м'яч під свій контроль, коломияни ж більше уваги приділяли обороні власних воріт, граючи другим номером. На 13-ій хвилині Герин мав шанс відкрити рахунок. Але після його удару коломиян виручив каркас воріт.

В першому таймі глядачі так і не побачили забитих голів. Було багато боротьби в центрі поля, "Оскар" намагався діяти більш активніше, створив декілька моментів, але все чогось не вистачало у завершальній стадії атаки. Коломияни запам'яталися лише дальним ударом наприкінці тайму у виконанні Шибка. Але Михайло Макогон був на місці.

Другий тайм розпочався з голу у виконанні Ігора Цимбалістого. Ще не всі вболівальники встигли повернутися на свої місця, як "Оскар" вже повів в рахунку.

Та досит швидко "Карпати" відігралися. Дальний удар Андрія Ковальчука Михайло Макогон не зумів парирувати - 1:1 і все почалося з початку.

"Карпати" продовжували грати від оборони, очікуючи на контратаки. Декілька разів вдалося небезпечно вибігти. Але безрезультатно. "Оскар", як і до перерви, контролював м'яч, володів ігровою та територіальною перевагою, створив декілька дуже небезпечних моментів. Але забити теж не зміг. Хоча моменти мав хороші.

Додаткового часу також не вистачило командам для визначення переможця. Коломияни гру завершували в меншості. Друге попередження отримав Андрій Шибко. Також Роман Москалик через травму був змушений покинути поле та був замінений.

Наближалася кульмінація протистояння - серія пенальті.

Градус напруги наростав і досяг свого апогею на четвертій парі ударів. Першими пробивали номінальні господарі поля. Павло Дмитрів пробив у перекладину і перед ударом Максима Попадюка рахунок був 3:2 на користь "Оскара". Якщо Максим забиває, серія продовжується, не забиває - "Оскар" стає володарем кубка...

Максим розбігається, пробиває, м'яч влучає в перекладену і падає... за лінію. Це видно на відео. Однак головний арбітр матчу гол чомусь не зараховує, сигналізуючи перемогу "Оскара". Він схоже, взагалі розгубився в цій ситуації. Асистент арбітра, який стояв на лицевій лінії і мав все добре бачити, зробив декілька кроків по лінії воротарського майданчика.

"Оскар" таким чином переміг в серії 11-метрових ударів та здобув кубок області, а фінальний поєдинок завершується скандалом. Коломияни після цього відмовляються брати участь в нагородженні. Керівництво ІФФФ та запрошені гості нагороджують команду-володаря трофею - ФК "Оскар" (Підгір'я). Запланована після матчу прес-конференція вже нікого не цікавила...

Декілька слів замість підсумку. Скандал, яким завершився матч, взагалі нікому не потрібний. І виник якось він на рівному місці. Команди між собою не змогли визначити переможця в основний та додатковий час. Серія пенальті мала розставити всі крапки над "і". Як "Оскару" так і "Карпатам" потрібна була сьогодні перемога. Але здобута в чесній та безкомпромісній боротьбі, яка й була протягом 120-ти хвилин. А така звитяга чи поразка, яку отримали учасники вирішального двобою, залишає неприємний осад. Найбільше непотрібний цей скандал організаторам турніру. ІФФФ запросило гостей, домовилися за трансляцію по ТБ, виготовили програмки. Створили якісний продукт (що варто відзначити) - фінал кубка області, на який прийшов глядач. Давно так МЦС "Рух" не заповнювався (тисяч 4 було). І тут таке завершення...

Рівень суддівства в сьогоднішньому матчі не відповідав рівню команд, які були на полі. Помилявся чи не помилявся арбітр і його асистенти, визначатимуть фахівці, які виставлятимуть йому оцінку. Не беру на себе таку роль. Але він не контролював гру і в відповідальний момент прийняв рішення, яке виявилося помилковим в будь якому випадку.

Що далі? "Оскар" - володар кубка. Це незмінний факт. Команда, укомплектована хорошими футболістами, досягла мети - стала володарем трофею.

"Карпати" висловили свою незгоду із рішенням арбітра, який відібрав в них можливість продовжитиборотьбу за кубок, і не взяли участь в нагородженні. Це їхнє право. Застосовувати до них дисциплінарні санкції буде неправильно і ще більше збурить ситуацію.

Якщо б була така можливість "відмотати" час назад і повернутися в момент удару Попадюка, арбітру напевно варто було б зараховувати гол. Це по великому рахунку нічого б не змінило. Рахунок став би 3-3 і команди продовжували бити пенальті, визначаючи переможця. А так Тарас Семанюк взяв на себе абсолютно всю відповідальність за події, які відбувалися після його рішення.

Ось такі думки навіяв фінальний поєдинок кубка області. Надіюсь, в коментарях Ви поділититеся власними враженнями від гри.

Трайтурак Роман, sport.if.ua

І ще декілька стоп-кадрів. Робіть свої висновки..

Джерело


Також в категорії :


Коментарі відсутні

Please, login or register for commenting!